Lstivé anonymní vzkazy v poštovní schránce

Prodáváte nemovitost a dostali jste do schránky lístek s podobným obsahem? Pak zbystřete.

„Koupím byt v tomto domě, platím hotově. RK nevolat.“
„Vyplatím peníze ihned za Váš byt“
„Koupím byt v této lokalitě. Cenu respektuji. Platím hotově.“

Tyto anonymní nabídky, často vyvedené psacím písmem, mají za cíl jediné. Vzbudit ve Vás dojem, že máte v rukou kontakt na přímého zájemce o koupi Vaší nemovitosti. Nerada to říkám, ale s největší pravděpodobností tomu tak nebude. Bohužel se jedná o jeden z triků a nekalých praktik, které používají neseriózní realitní makléři či realitní kanceláře k získání nemovitosti do nabídky. 

Tento „nábor nemovitosti“ probíhá v praxi různými způsoby.

Místo kupce s hotovostí se za dveřmi objeví „realitní makléř“, který se za zájemce pouze vydává. Bude se vyptávat na běžné věci (měsíční poplatky, stav bytu, sousedy), projeví patřičné nadšení, pořídí si několik fotografií (pro manžela, manželku) a majitele nemovitosti bude ujišťovat o svém zájmu o koupi a žádat, aby byt už nikomu neukazoval. Majitel, nadšený, že našel kupce tak snadno a rychle, ztrácí obezřetnost a podepíše „nějaký formulář“. Za tímto „papírem“ se však skrývá předem připravená smlouva, která danému makléři či kanceláři zaručuje exkluzivní (výhradní) právo ke zprostředkování prodeje předmětné nemovitosti.

Podobně je tomu i v případě, že se makléř přizná, že pracuje pro realitní kancelář. S dojemným příběhem o tom, že má zaručeně vážného zájemce o koupi, se výše uvedený scénář opakuje (fotografie, ujištění o zájmu). Aniž by makléř skutečně zastupoval konkrétního zájemce, i tady na konci schůzky přesvědčí nic netušícího majitele k podpisu často výrazně nevýhodné smlouvy. Ti otrlejší „náboráři“ přijdou na sjednanou schůzku dokonce v doprovodu fiktivního zájemce. V obou případech však „jistý kupec“ svůj zájem o koupi záhadně ztrácí.

Podobné metody „náboru nemovitostí“ se různí, výsledek však zůstává. Majitel nemovitosti následně zjistí, že žádného kupce nezískal, a navíc se ve velmi krátké době, bez dostatečného času na rozmyšlenou, nechal přesvědčit k podpisu smlouvy, která jej zavazuje prodat svoji nemovitost prostřednictvím daného makléře ze schůzky.

Jestliže už na začátku možného obchodního vztahu s Vámi kancelář či makléř jednají tímto nesolidním způsobem, jak asi bude vypadat samotný prodej nebo pronájem Vaší nemovitosti?

Pokud se i přesto rozhodnete na inzerát s podobným obsahem reagovat, důkladně si prověřte osobu, která k Vám domů přijde. Na sjednanou schůzku přizvěte další blízkou osobu. Při prvním jednání nic nepodepisujte. Ponechejte si dostatek času na prostudování všech předložených listin, na vysvětlení, na případné posouzení odborníkem. Serózní společnost to bude respektovat. V opačném případě raději schůzku ukončete. Vyhnete se tak nejen ztrátě peněz a času, ale i spoustě problémů a zbytečných starostí.

Kvalitní realitní kancelář nebo makléř s dobrou pověstí a referencemi se nebude schovávat za anonymní lístečky, ale bude hrdý na svoji práci.


Jana Karlíková
realitní makléř ve Zlíně